Niedogodna dolegliwość

Kłopot nadpotliwości dotyczy dużo ludzi. Niedogodność ta sprawia, iż bez względu na występującą porę roku, czy także temperaturę zaczynamy zlewać się kroplami potu. Zalane plamy pod pachami, nie prezentują się najlepiej. Dodatkowo nieustająco zwilgotniałe ręce sprawiają, że tracimy pewność siebie. Aby pozbyć się tego kłopotliwego problemu, decydujemy się na skorzystanie z wielorakich metod, które gwarantują większy bądź mniejszy rezultat.

Dobierz metodę dla siebie

Większość osób, żeby poradzić sobie z potem korzysta z antyperspirantów i często wywołuje to spodziewany rezultat. Niestety, u osób cierpiących na zbytnie pocenie się, tego rodzaju rozwiązanie nie sprawdza się. W takim przypadku poleca się skorzystanie z odpowiednich środków, które są dedykowane do walki z zbytnią potliwością. W aptece umiemy wyszukać wielorakie specyfiki. Jednak to czy będą nieocenione, czy też nie, w dużej mierze zależy wyłącznie od naszego organizmu. Farmaceutyk, który u jednej postaci podziała w 100 procentach, u kogoś innego może nie dostarczyć żadnych skutków. Niemało osób decyduje się również na dołączenie odpowiedniej diety. Aby zminimalizować potliwość powinniśmy zrezygnować albo przynamniej ograniczyć ilość konsumowanych pikantnych przypraw i potraw. Należałoby ponadto przekalkulować ograniczenie popijania ciepłych napitków, zwłaszcza kawy. Identycznie jak w wypadku leków, osiągnięte efekty potrafią być różnorodne w przypadku każdej jednostki.

Powiedz nie potowi

Gdy ani leki, ani niekonwencjonalne metody nie przyniosły zaplanowanego skutku, istnieje jeszcze jedna opcja. Coraz więcej postaci cierpiących na nadpotliwość poddaje się zabiegowi wykorzystującemu toksynę botulinową, tzw. botox. Zabieg polega na wstrzyknięciu botoxu w miejsce występowania chorobliwego pocenia się. Tym sposobem są zatkane nerwy odpowiadające za gruczoły potowe, co sprawia przerwanie wydobywania się potu przez czas od sześciu miesięcy do 12. Można też zdecydować na kurowanie Thermi Dry, jakiego zamiarem jest zupełne wstrzymanie gruczołów potowych, poprzez nagrzanie ich w sposób kontrolowany. Podobnie jak w minionym przykładzie, hamujemy w ten sposób ilość wydalanego potu. Niemniej tu osiągnięty efekt jest na trwałe, bez okresowego odświeżania zabiegu.