Poznaj bliżej Śląsk

Jeżeli szukasz miejsca na krótkie podróże, zdecyduj się na Śląsk. Wybierz się na zwiedzanie pięknych zabytków, a również niezwykłych miejsc, jakie pozwolą Ci poznać różnorodną historię jednego z najbarwniejszych obszarów naszego kraju. Przy okazji zaznaj także niezwykłych lokalnych smaków kuchni. Przekonaj się, iż istniejący stereotyp o tym regionie już dawno odszedł w zapomnienie. Zobacz transformacje, jakie zaszły na przestrzeni lat w okręgu, jaki dalej części Polaków kojarzy się wyłącznie z kopalniami oraz hutami.

Jakie miasta na Śląsku warto zobaczyć

Wybierając się na Śląsk wypada odwiedzić Tychy. Odnajdziesz tam Muzeum Tyskich Browarów Książęcych. Podczas eskapady zrozumiesz historię piwowarstwa, lecz również będziesz mógł sprawdzić jak współcześnie przygotowuje się piwo. Skosztujesz przy okazji dopiero uważonego piwa. Kolejnym celem eskapady na twojej liście, musi być Chorzów i znajdujący się tam Park Chorzowski. To jeden spośród największych parków w Europie. Kilometry dróżek pozwolą Ci odsapnąć od szumu miasta także zrelaksować się. W sercu skweru usadowione jest Obserwatorium Astronomiczne, gdzie zerkniesz na kosmos z absolutnie innej perspektywy. Będąc w parku, warto także zobaczyć Śląski Ogród Zoologiczny albo pobawić się w Śląskim Wesołym Miasteczku. Decyzja należy do Ciebie. Rozważ również wizytę w Katowicach – stolicy terenu. Odkryjesz tam typowy dla Śląska, Katowicki Spodek także Muzeum Śląskie. Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej o kopalnictwie, z którego słynie Śląsk, w Zabrzu warto odwiedzić Muzeum Górnictwa w Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego Guido. To jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych województwa. Będziesz mieć szanse zjechać szolą 320 metrów pod ziemie. Możesz poczuć się nieomalże jak górnik w trakcie poznawania podziemnych chodników. Po wycieczce, należałoby zajrzeć jeszcze do najniżej umieszczonego baru w Europie, gdzie spróbujesz śląskich straw.

NIM UDASZ SIĘ NA ŚLĄSK – sprawdź ofertę taxówek!

Co jeszcze odkryjesz na Śląsku?

By poznać się ze wszystkimi przyjemnościami proponowanymi przez śląskie miasteczka, potrzebowałbyś mnóstwo czasu. Stąd, należałoby pomyśleć o wzięciu udziału w jednej z największych śląskich imprez turystycznych – Industriadzie. W przeciągu dwóch dni w 25 miasteczkach regionu, odbędzie się aż 500 rozmaitych zdarzeń poświęconych historii regionu oraz technice. Wyłącznie od Ciebie zależy, w których będziesz brać udział.